Kansainväliset asiakkaat lähetä sähköpostia asiakaspalvelutiimille, jos sinulla on kysyttävää.
Olet täällä: Kotiin » hitsauspolttimet » MIG-hitsauspolttimet » PSF-sarja

PSF-sarja

PSF-sarjan kaasujäähdytteiset MIG/MAG-hitsauspolttimet teollisuushitsaukseen

INWELT PSF -sarja on perhe, kaasujäähdytteisten MIG/MAG-hitsauspolttimien joka on suunniteltu ammattimaiseen valmistukseen, teolliseen tuotantoon, korjaukseen ja jälkimarkkinoiden vaihtosovelluksiin.

Nykyinen INWELT-valikoima sisältää:

  • PSF250 – kaasujäähdytteinen MIG/MAG-hitsauspoltin

  • PSF305 – kaasujäähdytteinen MIG/MAG-hitsauspoltin

  • PSF405 – suurvirtakaasujäähdytteinen MIG/MAG-hitsauspoltin

  • PSF505 – raskaaseen käyttöön kaasujäähdytteinen MIG/MAG-hitsauspoltin

Sarja kattaa erilaiset hitsausvirtaluokat, hitsauslankojen halkaisijat ja polttimen kaapelin pituudet samalla kun käytetään huollettavia etuosia ja eurotyylisiä keskusliitäntöjä.

Jokainen malli tulee valita sen vahvistetun INWELT-virran, suojakaasun, käyttösuhteen, hitsauslangan halkaisijan, kaapelin pituuden ja koneen liitännän mukaan.


INWELT PSF -sarjan mallivertailu

mallin jäähdytysvirta INWELT CO₂ nimellisvirta INWELT-sekoitetun kaasun nimellisarvo Käyttöjakso Johdinkoko Kaapelin pituus
PSF250 Kaasujäähdytteinen 230A 200A 60 % 0,8-1,2 mm 3/4/5 m
PSF305 Kaasujäähdytteinen 290A 260A 60 % 0,8-1,2 mm 3/4/5 m
PSF405 Kaasujäähdytteinen 350A 320A 60 % 0,8-1,6 mm 3/4/5 m
PSF505 Kaasujäähdytteinen 500A 400A 60 % 1,2-2,0 mm 3/4,5 m

Nämä arvot perustuvat tämänhetkisiin INWELT-tuotteen spesifikaatioihin.

Koska samannimiset PSF-tyyliset taskulamput eri valmistajilta voivat käyttää eri luokituksia, käytä aina INWELTin vahvistettuja teknisiä tietoja valitessasi INWELT-poltinta.

PSF250 Kaasujäähdytteinen MIG-hitsauspoltin

PSF250 on nykyisen INWELT PSF -sarjan kompaktin malli.

Nykyiset INWELTin tekniset tiedot sisältävät:

  • 230A CO₂:lla

  • 200A suojakaasusekoituksella

  • 60% käyttöaste

  • 0,8-1,2 mm hitsauslanka

  • Kaasujäähdytteinen rakenne

  • 3 m / 4 m / 5 m kaapelivaihtoehdot

  • Euro-tyylinen keskusyhteys

PSF250 on tarkoitettu ammattimaiseen valmistukseen ja yleiseen tuotantohitsaukseen, jossa suositaan suhteellisen kompaktia kaasujäähdytteistä poltinta.

Tyypillisiä sovelluksia voivat olla:

  • Yleinen valmistus

  • Metallilevyjen tuotanto

  • Autojen korjaus

  • Koneiden huolto

  • Kevyt rakennevalmistus


PSF305 Kaasujäähdytteinen MIG-hitsauspoltin

PSF305 tarjoaa lisävirtakapasiteettia säilyttäen samalla kaasujäähdytteisen polttimen arkkitehtuurin.

Nykyiset INWELTin tekniset tiedot sisältävät:

  • 290A CO₂:lla

  • 260A suojakaasusekoituksella

  • 60% käyttöaste

  • 0,8-1,2 mm hitsauslanka

  • Kaasujäähdytteinen rakenne

  • 3 m / 4 m / 5 m kaapelivaihtoehdot

  • Euro-tyylinen keskusyhteys

Nykyinen PSF305-kulutusjärjestelmä sisältää M8-kosketinkärkikokoonpanon, kaasudiffusorin, kaasusuuttimen, polttimen pään, vuorauksen ja vaihdettavat kaapelikomponentit.

Tämä malli soveltuu keskiraskaaseen valmistus- ja tuotantohitsaukseen.


PSF405 Kaasujäähdytteinen MIG-hitsauspoltin

PSF405 on suunniteltu korkeavirtakaasujäähdytteisiin MIG/MAG-sovelluksiin.

Nykyiset INWELTin tekniset tiedot sisältävät:

  • 350A CO₂:lla

  • 320A suojakaasusekoituksella

  • 60% käyttöaste

  • 0,8-1,6 mm hitsauslanka

  • Kaasujäähdytteinen rakenne

  • 3 m / 4 m / 5 m kaapelivaihtoehdot

  • Euro-tyylinen keskusyhteys

Laajempi lankakokovalikoima tekee PSF405:stä sopivan sovelluksiin, joissa tarvitaan suurempaa hitsauslankaa kuin PSF250 ja PSF305.

Tyypillisiä sovelluksia ovat:

  • Rakenteellinen valmistus

  • Koneiden valmistus

  • Maatalouslaitteet

  • Rakennuslaitteet

  • Tuotantohitsaus

  • Teollinen korjaus


PSF505 Heavy Duty kaasujäähdytteinen MIG-hitsauspoltin

PSF505 on tällä hetkellä INWELT PSF -sarjan suurin nykyinen malli.

Nykyiset INWELTin tekniset tiedot sisältävät:

  • 500A CO₂:lla

  • 400A suojakaasusekoituksella

  • 60% käyttöaste

  • 1,2-2,0 mm hitsauslanka

  • Kaasujäähdytteinen rakenne

  • 3 m / 4,5 m kaapelivaihtoehdot

  • Euro-tyylinen keskusyhteys

PSF505 käyttää raskaampaa etupäätä ja kaapelijärjestelmää suurempia hitsauslankojen halkaisijoita ja suurempia virtasovellutuksia varten.

Tyypillisiä sovelluksia ovat:

  • Raskaat koneet

  • Rakenteellinen teräs

  • Rautatien valmistus

  • Kaivoslaitteet

  • Raskaiden laitteiden valmistus

  • Korkean kerrostuksen valmistus


Kuinka valita oikea PSF MIG -hitsauspoltin

Oikea PSF-malli tulee valita teknisten vaatimusten perusteella pelkän mallinumeron sijaan.

Valitse hitsausvirran mukaan

Määritä ensin todellinen hitsausvirran tarve.

Nykyinen INWELT PSF -sarja etenee PSF250:stä korkeampivirtaiseen PSF505:een.

Älä käytä poltinta jatkuvasti sen vahvistetun tehon yläpuolella.


Valitse suojakaasulla

MIG/MAG-polttimen virta-arvot voivat vaihdella suojakaasun mukaan.

Erota aina seuraavat:

  • 100 % CO₂

  • Sekoitettu suojakaasu

Älä käytä CO₂-luokitusta sekakaasuluokitusna.


Valitse käyttömäärän mukaan

Nykyiset INWELT PSF -mallit on listattu 60 %:n käyttösuhteella.

Käyttöjakso kuvaa prosenttiosuutta määritellystä käyttöjaksosta, jonka aikana poltin voi hitsata nimelliskuormallaan ylittämättä lämpörajaansa.

Todelliseen käyttölämpötilaan vaikuttavat myös:

  • Hitsausvirta

  • Suojakaasu

  • Valokaari-aika

  • Ympäristön lämpötila

  • Kaapelin kunto

  • Etuosan kulutustarvikkeet


Valitse hitsauslangan halkaisijan mukaan

Nykyiset johtojen kokoalueet sisältävät:

  • PSF250: 0,8–1,2 mm

  • PSF305: 0,8–1,2 mm

  • PSF405: 0,8–1,6 mm

  • PSF505: 1,2–2,0 mm

Kosketuskärjen, vuorauksen, käyttötelojen ja hitsausmenettelyn on vastattava valittua langan halkaisijaa.


Valitse kaapelin pituuden mukaan

Nykyiset kaapelivaihtoehdot sisältävät:

  • 3 m

  • 4 m

  • 4,5 m

  • 5 m

Saatavilla olevat pituudet riippuvat tietystä mallista.

Pidemmät kaapelit voivat parantaa ulottuvuutta, mutta vaativat myös oikean vuorauksen valinnan ja langansyöttöasetukset.


PSF-sarjan Euro-keskusliitin

Nykyisissä INWELT PSF -kokoonpanoissa käytetään eurotyyppisiä keskusliitäntöjä.

Euro-keskussovitin voi yhdistää useita MIG-polttimen toimintoja yhden takaliitännän kautta, mikä helpottaa polttimen asennusta ja vaihtoa yhteensopiviin hitsauskoneisiin.

Euro-tyyppinen liitäntä ei kuitenkaan yksin takaa täydellistä yhteensopivuutta.

Tarkista ennen tilaamista:

  • Liittimen geometria

  • Laukaisupiiri

  • Kaasun läpikulku

  • Langansyöttöasento

  • Linjan mitat

  • Koneen puoleinen pistorasia

Vaihtotilauksia varten suositellaan valokuvia olemassa olevasta polttimen liittimestä ja hitsauskoneen liitännästä.


ESAB-tyylinen PSF-vaihtopolttimen yhteensopivuus

INWELT PSF -sarja on suunniteltu yleisten ESAB-tyylisten PSF-polttimien ja kulutustarvikemuotojen ympärille vaihto- ja jälkimarkkinasovelluksiin.

Yhteensopivuus tulee varmistaa teknisen kokoonpanon perusteella eikä pelkästään PSF-mallin nimen perusteella.

Tarkista:

  • Nykyinen luokitus

  • Käyttömäärä

  • Hitsauslangan halkaisija

  • Yhteyskärjen erittely

  • Kaasun diffuusori

  • Kaasusuutin

  • Taskulamppu pää

  • Liner

  • Kaapelin pituus

  • Takaliitin

INWELT PSF -sarjan taskulamput ovat itsenäisesti valmistettuja vaihtomuototuotteita.

Kolmansien osapuolten tavaramerkkejä ja malliviittauksia tulee käyttää vain yhteensopivuuden tai korvaavien muotojen tunnistamiseen tarvittaessa.


PSF-sarjan yhteystiedot

Kosketinkärki siirtää hitsausvirran elektrodilangalle ja ohjaa langan hitsauskaareen.

Nykyiset PSF-kokoonpanot sisältävät M8-tyyliset kosketuskärjet valituissa malleissa.

Valitse yhteydenottovinkki seuraavasti:

  • Hitsauslangan halkaisija

  • Lanka materiaali

  • Kontaktikärkilanka

  • Kärjen pituus

  • Taskulamppu malli

  • Hitsausvirta

Älä valitse kosketinkärkeä vain langan halkaisijan mukaan.

Kosketinkärjen pidikkeen ja kaasuhajottimen tulee myös sopia yhteen.


PSF-sarjan kaasusuuttimet

Kaasusuutin ohjaa suojakaasua hitsauskaaren ja sulan hitsausaltaan ympärille.

Eri PSF-malleissa voidaan käyttää erilaisia ​​suuttimien kokoja ja etupään malleja.

Tarkasta kaasusuutin säännöllisesti:

  • Raskasta roiskeita

  • Vääristymä

  • Lämpövaurio

  • Estetty kaasun virtaus

  • Löysä istuvuus

Vaurioitunut tai voimakkaasti saastunut suutin voi vähentää suojakaasun peittoa.


PSF-sarjan kaasudiffusorit

Kaasuhajotin jakaa suojakaasun polttimen etupään läpi ja tukee kosketuskärkijärjestelmää.

Oikea diffuusorin valinta on tärkeää:

  • Kontaktikärjen sijoittelu

  • Kaasun jakelu

  • Suuttimen asennus

  • Vakaa suojaus hitsausaltaan ympärillä

Esimerkiksi nykyiset INWELT PSF305- ja PSF405-osat käyttävät M8-hajotinjärjestelmää, joka on jaettu useiden vastaavien PSF-tyyppisten taskulamppukokoonpanojen kesken.

Varmista aina tarkka osanumero ennen vaihtotarvikkeiden tilaamista.


PSF-sarjan hitsausvuoraukset

Hitsausvuoraus ohjaa elektrodilangan polttimen kaapelikokoonpanon läpi.

Oikea vuorauksen valinta riippuu:

  • Langan halkaisija

  • Lanka materiaali

  • Kaapelin pituus

  • Taskulamppu malli

  • Langansyöttöjärjestelmä

Kulunut, saastunut tai väärän kokoinen vuoraus voi aiheuttaa:

  • Epäsäännöllinen langansyöttö

  • Lintujen pesintä

  • Lisääntynyt ruokintavastus

  • Epävakaa kaaren käyttäytyminen

  • Ennenaikainen kosketuskärjen kuluminen

Teräsvuoraukset tulee valita hyväksytyn lankakokoalueen mukaan.

Vaihtoehtoisia vuorausjärjestelmiä voidaan tarvita pehmeämmille hitsauslankoille.


PSF-sarjan taskulamppupäät ja joutsenkaulat

Jokaisessa PSF-polttimessa käytetään mallin mukaista polttimen päätä tai joutsenkaulakokoonpanoa.

Polttimen kaula kuljettaa hitsausvirran, suojakaasun ja hitsauslangan etuosan kulutustarvikkeille.

Tarkista niska, jos koet:

  • Liiallinen lämmitys

  • Kaasuvuoto

  • Löysät etuosan komponentit

  • Epävakaa sähkökontakti

  • Mekaaninen vaurio

Älä vaihda polttimen päitä mallien välillä, ellei osien suhdetta ole varmistettu.


Kaasujäähdytteinen MIG-taskulamppu

Nykyiset INWELT PSF250, PSF305, PSF405 ja PSF505 tuotteet ovat kaasujäähdytteisiä taskulamppuja.

Ne eivät vaadi ulkoista nestejäähdytysyksikköä.

Tämä tarjoaa suhteellisen yksinkertaisen poltinjärjestelmän sovelluksiin, joissa tarkistettu virran arvo ja käyttösuhde ovat sopivia.

Kaasujäähdytteistä taskulamppua ei tule kuvata vesijäähdytteiseksi, ellei varsinaisessa tuotteessa ole vahvistettua nestejäähdytyspiiriä.


CO₂ vs. Mixed Gas -luokitukset PSF-sarjassa

Suojakaasu vaikuttaa polttimen lämpökuormitukseen.

Nykyiset INWELT-luokitukset ovat:

Malli CO₂ Rating Mixed Gas Rating
PSF250 230A 200A
PSF305 290A 260A
PSF405 350A 320A
PSF505 500A 400A

Käytä aina tuotannossa käytetyn suojakaasun oikeaa arvoa.


Mikä PSF-taskulamppu on paras erikokoisille johtoille?

Nykyisille INWELT-malleille:

0,8-1,2 mm lanka

Harkitse:

  • PSF250

  • PSF305

PSF405 voi myös tukea tätä aluetta tarvittavasta virrasta riippuen.

Jopa 1,6 mm johto

Harkitse:

  • PSF405

1,2-2,0 mm lanka

Harkitse:

  • PSF505

Lopullisessa mallin valinnassa tulee ottaa huomioon myös virta, suojakaasu, käyttösuhde ja kaapelin pituus.


Mitä materiaaleja PSF MIG -polttimet voivat hitsata?

Kun PSF-sarjan MIG/MAG-polttimet on määritetty oikeilla langoilla, vuorauksella, kosketinkärjellä, suojakaasulla ja hitsausparametreilla, ne voivat tukea materiaalien, mukaan lukien:

  • Hiiliterästä

  • Pehmeää terästä

  • Ruostumaton teräs

Muut materiaalit saattavat vaatia erityisiä langansyöttö- ja vuorauskokoonpanoja.

Taskulamppu ei yksin määritä materiaalien yhteensopivuutta.

Koko hitsausprosessin on vastattava perusmateriaalia ja lisäainelankaa.


Tyypilliset sovellukset PSF-sarjan MIG-taskulille

Mallista riippuen PSF-sarjan polttimia voidaan käyttää ammattikäyttöön, mukaan lukien:

  • Yleinen metallin valmistus

  • Rakenteellinen teräs

  • Autojen valmistus ja korjaus

  • Maatalouskoneet

  • Rakennuslaitteet

  • Rautatien valmistus

  • Raskaat koneet

  • Teollisuuden kunnossapito

  • Tuotantohitsaus

Oikea malli tulee valita todellisten hitsausparametrien mukaan eikä pelkästään toimialan nimen mukaan.


PSF-vaihtopolttimen yhteensopivuuden tarkistaminen

Ennen kuin vaihdat olemassa olevan hitsauspistoolin, varmista seuraavat asiat:

Hitsausvirta

Vertaa sekä CO₂- että sekakaasuarvoja.

Käyttömäärä

Varmista, että poltin tukee vaadittua valokaaren syttymisaikaa.

Langan halkaisija

Kosketinkärjen, vuorauksen ja langansyöttölaitteen on vastattava toisiaan.

Kaapelin pituus

Valitse työpisteeseen sopiva letkupaketti.

Takaosan liitin

Vahvista konepuolen euroliitäntä.

Kulutustarvikkeet

Tarkista kosketinkärjen, diffuusorin, suuttimen ja polttimen pään muoto.

Laukaisupiiri

Liipaisimen liitännän on vastattava hitsauskoneen ohjauspiiriä.

Mallin nimi ei yksin riitä takaamaan yhteensopivuutta.


Kuinka usein PSF MIG -polttimen kulutusosat tulee vaihtaa?

PSF-osille ei ole yleistä vaihtoväliä.

Käyttöikä riippuu tekijöistä, kuten:

  • Hitsausvirta

  • Käyttömäärä

  • Langan halkaisija

  • Suojakaasu

  • Roiskeen taso

  • Hitsausasento

  • Yhteyskärjen laatu

  • Linjan kunto

  • Operaattorin tekniikka

Tarkista komponentit oireiden ilmaantuessa.

Yleisiä indikaattoreita ovat:

  • Epävakaa kaari

  • Epäsäännöllinen langansyöttö

  • Palaa takaisin

  • Liiallinen roiske

  • Huono kaasusuojaus

  • Vaurioitunut suutin

  • Lisääntynyt sähkövastus

Vaihda osat todellisen kulumisen mukaan kiinteän käyttötuntimäärän sijaan.


Yleiset PSF MIG -polttimen ongelmat

Epäsäännöllinen langan syöttö

Tarkista:

  • Linjan kunto

  • Kosketuskärjen koko

  • Kaapeli mutkia

  • Vetorullan paine

  • Hitsauslangan kunto

Liiallinen roiske

Tarkista:

  • Hitsausparametrit

  • Suojakaasu

  • Kosketinkärkien kulumaa

  • Suuttimen kunto

  • Elektrodin kiinnitys

Polttimen ylikuumeneminen

Mahdollisia syitä ovat:

  • Nykyinen vahvistetun luokituksen yläpuolella

  • Käyttösuhde ylitetty

  • Kulunut kontaktikärki

  • Huono sähköliitäntä

  • Vaurioitunut kaapelikokoonpano

  • Liiallinen jatkuva hitsaus

Huono kaasukatto

Tarkista:

  • Kaasusuutin

  • Kaasun diffuusori

  • Kaasun virtaus

  • Kaasuvuoto

  • Ulkoiset luonnokset

Vianmäärityksessä tulee ottaa huomioon koko hitsausjärjestelmä pelkän polttimen sijaan.


PSF-sarjan kulutusosat jakelijoille ja jälkimarkkinoille

Ammattimainen polyesterikatkokuitujen jälkimarkkinaohjelma voi sisältää:

  • Täydelliset PSF250 taskulamput

  • Täydelliset PSF305 taskulamput

  • Täydelliset PSF405 taskulamput

  • Täydelliset PSF505 taskulamput

  • Ota yhteyttä

  • Kaasusuuttimet

  • Kaasuhajottimet

  • Taskulamppujen päät

  • Joutsenen kaulat

  • Liipaisimet

  • Kahvat

  • Hitsausvuoraukset

  • Kaapelikokoonpanot

  • Euro keskusadapterit

  • Kaapelikannattimet

Tarkkojen INWELT-osanumeroiden julkaiseminen auttaa jakelijoita vähentämään vaihtovirheitä ja hallitsemaan toistuvaa kulutustarvikkeiden kysyntää.


OEM PSF-sarjan MIG-hitsauspolttimen valmistus, INWELT

INWELT toimittaa PSF-sarjan hitsauspolttimia ja varaosia ammattimaisille B2B-asiakkaille, mukaan lukien:

  • Hitsauskoneiden valmistajat

  • Hitsauslaitteiden merkit

  • Maahantuojat

  • Jakelijat

  • Tukkukauppiaat

  • Teollisuuden toimittajat

  • Korjausyritykset

  • Jälkimarkkinoiden kulutustavaramerkit

OEM- ja ODM-kokoonpanot voidaan arvioida tavoitehitsausjärjestelmän ja markkinoiden vaatimusten mukaan.

OEM- ja Private Label -vaihtoehdot

Saatavilla olevat mukautukset voivat sisältää:

  • Asiakasbrändäys

  • Tuotteiden etiketit

  • Kahvan merkintä

  • Kaapelin pituus

  • Liittimen kokoonpano

  • Liner-kokoonpano

  • Kulutussarjat

  • Tuotteen väri

  • Yksityinen pakkaus

  • Käyttöoppaat

  • Viivakoodi- ja laatikkovaatimukset

Anna OEM-projekteissa hitsauskoneen malli, tarvittava virta, suojakaasu, langan halkaisija, liitin ja arvioitu ostomäärä.


Miksi hankkia INWELTin PSF-sarjan MIG-taskulamput?

Nykyinen INWELT PSF -sarja yhdistää neljä kaasujäähdytteistä poltinmallia huollettavan vaihto-kulutusjärjestelmän kanssa.

Valikoima sisältää:

  • PSF250

  • PSF305

  • PSF405

  • PSF505

  • CO₂- ja sekakaasuarvot

  • 0,8–2,0 mm langan peitto koko alueella

  • Useita kaapelipituuksia

  • Euron keskusliitännät

  • Ota yhteyttä

  • Kaasusuuttimet

  • Hajottimet

  • Hitsausvuoraukset

  • Taskulamppujen päät

  • Kaapelikokoonpanot

  • OEM/omien merkkien tarjonta

Laitemerkkien, jakelijoiden ja maahantuojien kohdalla täydellisten taskulamppujen ja jälkimarkkinakomponenttien hankinta samalta valmistajalta voi yksinkertaistaa hankintaa ja tuotetukea.


Usein kysyttyjä kysymyksiä PSF-sarjan MIG-hitsauspolttimista

Mitä malleja INWELT PSF -sarja sisältää?

Nykyinen valikoima sisältää:

  • PSF250

  • PSF305

  • PSF405

  • PSF505

Ovatko INWELT PSF -sarjan polttimet kaasu- vai vesijäähdytteisiä?

Tässä luokassa näkyvät nykyiset PSF250, PSF305, PSF405 ja PSF505 tuotteet ovat kaasujäähdytteisiä.

Mikä on PSF250:n nykyinen luokitus?

Nykyiset INWELT-erittelyluettelot:

  • 230A CO₂

  • 200A sekoitettu kaasu

  • 60% käyttöaste

Mikä on PSF305:n nykyinen luokitus?

Nykyiset INWELT-erittelyluettelot:

  • 290A CO₂

  • 260A sekoitettu kaasu

  • 60% käyttöaste

Mikä on PSF405:n nykyinen luokitus?

Nykyiset INWELT-erittelyluettelot:

  • 350A CO₂

  • 320A sekoitettu kaasu

  • 60% käyttöaste

Mikä on PSF505:n nykyinen luokitus?

Nykyiset INWELT-erittelyluettelot:

  • 500A CO₂

  • 400A sekoitettu kaasu

  • 60% käyttöaste

Mikä PSF-malli tukee suurinta hitsauslankaa?

Nykyinen PSF505 tukee lankaa noin 1,2-2,0 mm.

Minkä pituisia kaapeleita on saatavilla?

Mallista riippuen nykyiset kokoonpanot sisältävät:

  • 3 m

  • 4 m

  • 4,5 m

  • 5 m

Käytetäänkö PSF-sarjan taskulampuissa euroliittimiä?

Nykyisissä INWELT PSF -standardikokoonpanoissa käytetään eurotyyppisiä keskusliitäntöjä.

Varmista koneen käyttöliittymä ennen tilaamista.

Ovatko PSF250, PSF305, PSF405 ja PSF505 kulutusosat keskenään vaihdettavissa?

Ei automaattisesti.

Joissakin vastaavissa malleissa voidaan käyttää tiettyjä kulutusosia, mutta kosketuskärjet, diffuusorit, suuttimet, päät ja vuoraukset on vahvistettava osanumerolla.

Ovatko INWELT PSF -polttimet alkuperäisiä ESAB-tuotteita?

Ei.

INWELT PSF -sarjan polttimet ovat itsenäisesti valmistettuja vaihtomuotoisia MIG/MAG-hitsauspolttimia.

Kolmannen osapuolen mallinimiä tai tavaramerkkejä käytetään vain yhteensopivuuden tunnistamiseen soveltuvin osin.

Ovatko INWELT PSF -luokitukset samat kuin alkuperäiset ESAB PSF -luokitukset?

Ei välttämättä.

INWELT-tuotteissa käytetään omia teknisiä tietojaan, ja nykyiset arvosanat voivat poiketa samannimistä kolmannen osapuolen taskulamppujen historiallisista tiedoista.

Käytä aina nykyistä INWELT-spesifikaatiota valitessasi INWELT-polttimen.

Voivatko PSF-sarjan polttimet hitsata ruostumatonta terästä?

Kyllä, kun se on konfiguroitu sopivalla hitsauslangalla, suojakaasulla, vuorauksella, kosketuskärjellä ja hitsausparametreilla.

Tarjoaako INWELT OEM PSF-sarjan MIG-polttimia?

Kyllä.

OEM/ODM, yksityinen merkintä, kaapelin räätälöinti, liitinvaihtoehdot, kulutustarvikesarjat ja pakkausten räätälöinti ovat saatavilla päteville B2B-asiakkaille.


Pyydä tarjous INWELT PSF -sarjan MIG-hitsauspolttimista

Jos haluat nopeamman mallin valinnan ja yhteensopivuuden vahvistuksen, toimita:

  • Hitsauskoneen valmistaja ja malli

  • Vaadittu hitsausvirta

  • CO₂- tai sekakaasusovellus

  • Hitsauslangan halkaisija

  • Nykyinen taskulamppumalli

  • Kuva takaliittimestä

  • Vaadittu kaapelin pituus

  • Tarvittavat kulutustarvikkeet

  • Arvioitu tilausmäärä

  • INWELT tai oma tuotemerkki

INWELT voi sitten suositella sopivaa PSF250-, PSF305-, PSF405- tai PSF505-kokoonpanoa hitsausjärjestelmääsi.


Ota yhteyttä

Sähköposti: sales1@czinwelt.com
Whatsapp: +86- 18112882579
Osoite: D819 Creative Industry Park, 
Changzhou, Jiangsu, Kiina

Toimittajaresurssit

Valmistajan palvelut

© COPYRIGHT   2023  INWELT KAIKKI OIKEUDET PIDÄTETÄÄN.